Panevėžys 2014-2020 metais norėtų susitvarkyti Nevėžio teritorijas

Spausdinti

Panevėžio miesto savivaldybė dėkoja panevėžiečiams, pateikusiems nuomonę ir konkrečių pasiūlymų, kurią miesto teritoriją būtų galima kompleksiškai sutvarkyti panaudojant 2014-2020 metų ES paramą.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad Panevėžyje gyvena miesto gerovei ir perspektyvoms neabejingi žmonės. Jie ne tyliai piktinasi dėl esamų problemų, bet ieško jų sprendimo būdų. Smagu, kad rašėte ir diskutavote Savivaldybės interneto svetainėje, „Facebook“ profilyje, teikėte siūlymus elektroniniu paštu, raštu. Buvau susitikęs ir su aktyviomis mamomis. Konstruktyvios ir konkrečios idėjos padėjo mums apsispręsti, kurią teritoriją derėtų kompleksiškai sutvarkyti naujuoju ES paramos laikotarpiu“, - sako meras Vitalijus Satkevičius.

Taigi Savivaldybė Vidaus reikalų ministerijai pranešė siūlanti kompleksiškai sutvarkyti teritorijas prie Nevėžio upės (nuo vadinamųjų „Ekrano“ marių iki Berčiūnų).

„Kaip sakė mūsų darbo grupėje buvę Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio skyriaus ekspertų tarybos atstovai Loreta Paulauskienė, Rytis Račkauskas, Nevėžio upė – tarsi mūsų miesto stuburas. Ties įvairiomis jo atšakomis išsidėstę dauguma svarbių miesto objektų. Tai Skaistakalnio, Kultūros ir poilsio parkai, Bendruomenių rūmai, „Aukštaitijos“ sporto kompleksas ir kt. Ministerijai pareiškėme norą sutvarkyti apie 650 ha teritoriją. Ji apima ne tik jau mano minėtus objektus, bet ir Sausio 13-osios skverą, Nepriklausomybės aikštę, Jaunimo sodą ir kt. Tad jei būtų atsižvelgta į mūsų planus, mieste atsirastų kur kas daugiau poilsiui ir turizmui, miestiečių gerovei pritaikytų viešųjų erdvių, žaliųjų zonų. Kartu tai taptų postūmiu smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrai“, - teigia V.Satkevičius.

Naujuoju ES paramos laikotarpiu mieste norima kompleksiškai sutvarkyti ne tiki Skaistakalnio, Kultūros ir poilsio parkus, nemažai kitų žaliųjų erdvių, bet ir jų prieigas. Tad padaugėtų automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų aikštelių, atnaujintų gatvių, dviračių takų, miestas galėtų turėti oficialų ir patrauklų paplūdimį.

Kol kas diskusijos dėl objektų sutvarkymo pasirinktoje Panevėžio teritorijoje nėra baigtos. Galutinį sprendimą priims Taryba, kai bus aiškios miestui skirtos lėšos ir finansavimo sąlygos, dėl konkrečių siūlymų bus dar diskutuojama su miesto bendruomene.

Primename, kad Vidaus reikalų ministerija 5 didiesiems miestams pasiūlė išskirti teritorijas kompleksiškai sutvarkyti. Jos galėjo būti dviejų tipų - problemiškas gyvenamasis rajonas ar teritorija, turinti traukos centro požymių. Teritorija turėjo būti aiškiai apibrėžta, numatytas kompleksinis, o ne pavienių objektų tvarkymas. Nustatytos kelios sąlygos: parama neskiriama naujiems pastatams statyti, daugiabučiams renovuoti ir privatiems objektams. Galimas esamų viešųjų pastatų, statinių atnaujinimas, modernizavimas, pritaikymas smulkiojo ir vidutinio verslo, bendruomenės poreikiams, sporto ir laisvalaikio infrastruktūrai ir pan.

Rašyti komentarą


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Radijo komisas

Turinys Data
Lietuvos privatus finansavimas

Lietuvos privatus finansavimas ( / Dovanoju)

Jus esate Lietuvos ir noretumete padaryti nauja pradžia, be visu skolu, ieškote kredito paslauga, ku...
08-31-2017
82 peržiūra(os)
Įdėti skelbimą Taisyklės

Kalendorius


Orai, orų prognozė Panevėžyje - Orai24.lt

Vardadieniai:


Apklausa

Kur dažniausiai klausotės radijo?

Reklama

AR facebook'e

Facebook Fanbox 1.5.x.0

Apklausa

Jūs esate čia:   ARNaujienosPanevėžio miesto ir rajonoPanevėžys 2014-2020 metais norėtų susitvarkyti Nevėžio teritorijas