Panevėžiečiams nustatyta reta kvėpavimo takų liga - kokliušas

Spausdinti

Panevėžio visuomenės sveikatos centras  informuoja, kad sunkia infekcine liga - kokliušu susirgo 3 vienoje šeimoje augantys Panevėžio miesto gyventojai.

Visi susirgusieji - vaikai (4, 12 ir 14 metų amžiaus), kurie nebuvo skiepyti nuo kokliušo. Ligoniai kovo pabaigoje buvo paguldyti į VšĮ „Panevėžio Respublikinė ligoninė“ Infekcinių ligų vaikų skyrių.

 

Paskutiniai kokliušo atvejai Panevėžio apskrityje buvo registruoti 2009 metais. Tuo metu buvo užregistruotas 1 susirgimas kokliušu, kuriuo sirgo vaikas iki 3 metų amžiaus. Praėjusiais metais Lietuvoje sergamumas kokliušu siekė 0,09 atvejo/10 000 gyventojų (užregistruota 30 susirgimų kokliušu).

Centro specialistai primena, kad kokliušas yra ūmi infekcinė kvėpavimo takų liga. Šiai ligai būdingi spazminiai kosulio priepuoliai, galintys sukelti vėmimą, sustabdyti kvėpavimą. Ligoniui kalbant, čiaudint, kosint, kokliušo bakterijos plinta kartu su seilių lašeliais. Į aplinką patekusios bakterijos lengvai prasiskverbia į sveiko žmogaus viršutinių kvėpavimo takų gleivinę, kur dauginasi ir sukelia uždegimą.

Pirmieji ligos požymiai primena peršalimo simptomus: pakyla neaukšta temperatūra, atsiranda sloga ir kosulys. Vėliau, po 1 - 2 savaičių, kosulys pradeda kartotis priepuoliais, kurie gali baigtis vėmimu. Ši ligos stadija gali tęstis 2 - 4 savaites. Ligai progresuojant kosulio priepuoliai dažnėja, sunkėja, ligoniai jaučiasi labai pavargę, išsekę. Sergant itin sunkiomis kokliušo formomis galimi smegenų pažeidimai, sąlygojantys ilgalaikius neurologinius liekamuosius reiškinius ir net mirtį.

Atkreipiame dėmesį, kad vienintelė efektyvi kokliušo prevencijos priemonė yra skiepai. Pagal Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo kokliušo skiepijami kūdikiai nuo 2 mėnesių amžiaus. Rekomenduojama įskiepyti 3 vakcinos dozes, o sustiprinamosios dozės skiepijamos antraisiais gyvenimo metais ir prieš mokyklą (6-7 m.). Šalyje vaikai skiepijami kombinuota difterijos, stabligės, kokliušo vakcina.

Centro specialistai ragina tėvelius atkreipti dėmesį į vakcinacijos svarbą ir pasirūpinti savo vaikų sveikata. Svarbu atminti, kad skiepai yra ne tik asmens apsauga nuo ligos ar mirties, bet ir svarbus kiekvienos šalies ekonominio bei socialinio vystymosi veiksnys.

Rašyti komentarą


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Radijo komisas

Turinys Data
Lietuvos privatus finansavimas

Lietuvos privatus finansavimas ( / Dovanoju)

Jus esate Lietuvos ir noretumete padaryti nauja pradžia, be visu skolu, ieškote kredito paslauga, ku...
08-31-2017
82 peržiūra(os)
Įdėti skelbimą Taisyklės

Kalendorius


Orai, orų prognozė Panevėžyje - Orai24.lt

Vardadieniai:


Apklausa

Kur dažniausiai klausotės radijo?

Reklama

AR facebook'e

Facebook Fanbox 1.5.x.0

Apklausa

Jūs esate čia:   ARNaujienosPanevėžio miesto ir rajonoPanevėžiečiams nustatyta reta kvėpavimo takų liga - kokliušas